Międzylesie

CENA: 8 557 000 zł

Wynagrodzenie pośrednika w cenie!

Typ budynku: użytkowy
Pow. całkowita: 9 000 m²
Pow. działki: 17 800

Opis nieruchomości

Do sprzedania zespół zamkowo-pałacowy w Międzylesiu, który zajął wysokie 12 miejsce w ogólnopolskim rankingu hoteli zamkowych. Międzylesie to miejscowość położona na ziemi Kłodzkiej, w województwie dolnośląskim, 6km od granicy polsko-czeskiej, zlokalizowanej przy międzynarodowej linii kolejowej Wrocław-Praga oraz drogi krajowej nr 33. Pierwsze wzmianki dotyczące budowy Zamku sięgają XIV w. , przy czym zasadniczą budowę zespołu datuje się na koniec XVI w. – XVII w. Obiekt wpisany do rejestru zabytków pod numerem 468 jako dobro kultury. Kompleks usytuowany jest przy samym rynku miejskim, a w jego skład wchodzi renesansowy zamek z dziedzińcem i wieżą, pałac barokowy, którego korpus zorientowany na linii północ-południe zamyka przestrzeń runku oraz skrzydło boczne. Całość wraz z murem wygradza przestrzeń wewnątrz tworząc dziedziniec pałacowy. W skład kompleksu wchodzi również zabudowa administracyjno-hotelowo-socjalna, powstała współcześnie. Całość otacza park ze stawem i położona jest na działce o powierzchni 1,78ha, a łączna powierzchnia użytkowa zabudowy przekracza 9 000m2. W latach 2008-2009 przeprowadzono rewitalizację północnego skrzydła barokowego, które zostało zaadaptowane na restaurację połączoną z salami myśliwskimi, sale konferencyjne i pokoje hotelowe. Obecnie mieści się tu hotel oferujący 56 miejsc apartamentowych i 14 turystycznych. Ponadto funkcjonuje tu również galeria sztuki przy współpracy z Muzeum Ziemi Kłodzkiej, kino plenerowe, gra Escape the Castle oraz odbywa się zwiedzanie nocne i dzienne, a także wesela i inne uroczystości. Funkcjonująca dziś część wykorzystuje około 25% potencjału całego obiektu. Zostały rozpoczęte stale postępujące prace odbudowy pozostałych dwóch skrzydeł - Zamek posiada uzgodniony z konserwatorem zabytków i zatwierdzony przez odpowiednie organy projekt budowlany rewitalizacji i adaptacji obiektu na centrum hotelowo-konferencyjne z reprezentacyjną salą balową, klubem nocnym oraz częścią rekreacyjno-wypoczynkową ze SPA i basenem ulokowanym pod zabytkowym dziedzińcem Zamku i w jego lochach.

OBECNIE WYREMONTOWANO...

m.in. sale balową z krużgankiem, sień przejazdową oraz elewację frontową drugiego skrzydła Zamku. Prace trwają bez kompromisu zniszczenia historycznej substancji architektonicznej – forma obiektu uwarunkowana została przeprowadzonymi badaniami historycznymi, a wszystkie elementy zabytkowe zostały w pełni zachowane i wykorzystane. Zamek to jeden z najważniejszych zabytków Ziemi Kłodzkiej. Nieruchomość posiada ogromny, już odkryty i wyzwolony potencjał rozwojowy. Zamek jest w programie Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej: Europejski Szlak Zamków i Pałaców, jest członkiem Stowarzyszenia „Turystyczna Trzynastka”, do której należą takie obiekty jak Zamek Książ, Kopalnia Złota w Złotym Stoku czy wrocławskie ZOO, a także członkiem Fundacji Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Hrabstwa Kłodzkiego oraz Polsko-Czeskiego Szlaku Turystycznego. Lokalizacja kompleksu to także doskonała baza wypadowa do wielu atrakcji dla osób aktywnie spędzających czas, uprawiających wspinaczkę skałkową, narciarstwo, kolarstwo czy jazdę konną. W bliskiej odległości znajdują się także liczne zabytki architektury takie jak Forteca w Srebrnej Górze, Sanktuarium w Wambierzycach, Podziemne Miasto Głuszyca – Kompleks Osówka, Sztolnie Walimskie w Górach Sowich. Kotlina Kłodzka oferuje również piękne tereny do pieszych wędrówek. Dla zainteresowanych inwestorów dysponujemy materiałami ukazującymi możliwe fazy rozwoju, analizy opłacalności inwestycji oraz specyfikacje techniczne zatwierdzonych projektów dalszej rewitalizacji. Zapraszamy na stronę hotelu http://zamekmiedzylesie.pl/

oraz do obejrzenia prezentacji obiektu http://zamekmiedzylesie.pl/wp-content/uploads/2013/08/zamek_miedzylesie_prezentacja_obiektu.pdf.

Dla zainteresowanych dysponujemy materiałami również w języku angielskim. CENA: 1 990 000,00 EURO. Podana kwota jest ceną netto liczoną po kursie z dnia 10.03.2016. Do ceny należy doliczyć 23% podatku VAT. Według informacji właściciela bardziej opłacalnym wariantem dla inwestora jest zakup całej spółki - podatek VAT nie wystąpi.

 

Pośrednik odpowiedzialny za ofertę Henryk Krupiński licencja nr 3189.

Dane zamieszczone są na podstawie informacji dostarczonych przez właściciela.

Oferta dotycząca nieruchomości nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 i następnych Kodeksu Cywilnego

Dodatkowe informacje

Agent prowadzący:
Karolina Kużownik

Tel.agenta: 881 345 771

Odp. zawodowo: Henryk Krupiński

Numer licencji: 3189

E-Mail: agencja_hk@wp.pl

Cofnij